انعکاس درخشش ایران در لیگ جهانی در رسانه های روسیه 1

کارشناسان والیبال روسیه پس از بسته شدن پرونده بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال، تیم های شرکت کننده در این رقابت را ارزیابی می کنند و از حضور ایران در این رقابت ها با واژه "درخشان" یاد می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خبرگزاری چمپیونات روسیه در مقاله ای اتفاقات این دوره از رقابت های لیگ جهانی را ارزیابی کرد و از بین تیم شرکت کننده به تمجید از تیم ملی والیبال ایران و هواداران ایرانی پرداخت.
این خبرگزاری در گزارش خود نوشت:
"تیم ملی والیبال ایران تنها تیم درخشان این دوره لیگ جهانی بود. والیبال ایران به سرعت پیشرفت کرد و در این مسابقات هزاران هوادار از سراسر جهان به این تیم اضافه شدند.
خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ایران تاثیر زیادی بر این تیم گذاشته است. ولاسکو در سال های 1990 تا 1996 سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا بود و مربی بهترین تیم قرن بیستم نام گرفت. او نسل با استعدادی وارد والیبال ایتالیا کرد و تیمی ساخت که هرگز در تاریخ تکرار نخواهد شد.
ولاسکو کار استعدادیابیش را متوقف نکرد و این بار به سراغ تیم ناشناخته ایران رفت. برای مثال، امیر غفور یکی از کسانی بود که توسط ولاسکو در سن سالگی وارد تیم ملی شد و در لیگ جهانی به بازیکن بزرگی تبدیل شده بود.
جوانان ایرانی در سال 2009 و در ابتدای راه توانستند تیم های قهرمان جهان را در مسابقات جهانی شکست دهند. با توجه به سطح فعلی والیبال جهان، مربی هرچه هم توانا باشد در کشوری که به والیبال اهمیت ندهد و فرهنگ آن را نداشته باشند، نمی تواند تاثیر گذار باشد و باعث پیشرفت شود. آنچه که مشخص است مدیران ایرانی به والیبال بهای زیادی داده اند.
اگرچه تیم ایران در لیگ جهانی بر روی سکو نرفت، ولی آنها محکم و استوار تمام والیبال را به جهان نشان دادند. به هرحال این یک شروع عالی برای تیم ملی والیبال ایران بود و آینده درخشانی منتظر آنهاست."
علاوه بر این، روس ها با انتشار عکس هایی از تماشاگران ایرانی در استادیوم آزادی از شور و شوق ایرانیان و علاقه آن ها به ولاسکو شگفت زده شدند.
همچنین در گزارش این خبرگزاری به شانس ایران برای میزبانی مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال اشاره شده و کارشناسان اینگونه نوشتند: << تنها 4 بازی در ایران انجام شد ولی هر بازی در تهران غوغا بود. استادیوم 12 هزاری نفری آزادی کاملا پر شده بود و عکس های این سالن بی نظیر بود. تیم ایران به همراه تماشاگران عاشقش در آزادی، رویای آلمان ها و صرب ها را برای صعود به مرحله دوم خراب کردند.
ایران می تواند یکی از کاندیدهای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی سال 2014 باشد.>>

انعکاس درخشش ایران در لیگ جهانی در رسانه های روسیه/ایران با تماشاگران عاشقش رویای صرب ها و آلمان ها

والیبال ,جهانی ,ولاسکو ,ایرانی ,جهان ,خبرگزاری ,والیبال ایران ,والیبال ایتالیا ,شرکت کننده
مشخصات